Kasvattajat

PRT ry:n jäsenmaksun maksaneet kasvattajat saavat yhteystietonsa Parson-lehteen ja verkkosivuille maksamalla 10 euron vuosimaksun yhdistyksen tilille.

ILMOITA ENSIN TIETOSI JÄSENSIHTEERILLE (jasensihteeriprt@gmail.com), JOKA LÄHETTÄÄ SINULLE LASKUN KASVATTAJAMAKSUSTA. Kun maksu näkyy tilillä (erillistä kuittia ei tarvita), jäsensihteeri toimittaa tietosi webmasterille.

HUOM! Kasvattajamaksun vuosittainen eräpäivä on 30.4.

ABYSMAL

Miia Rastas
04660 Numminen
p. 0445602024
miia.rastas@kolumbus.fi

AKMEELIUKSEN

Merja Yli-Tepsa
99600 Sodankylä
p. 0405854586
merruyli@gmail.com

ANI SLIPPERY'S

Anita ja Heikki Liukas
21260 Raisio
p. 0405113616
anita.liukas@gmail.com

ARBOR VITAE

Kirsi ja Mika Thynell
Otalampi
p.0400 924009/050 5291842
kirsi.thynell@gmail.com
mika.thynell@gmail.com

BELLA GODIVAS

Heidi Haromo
37500 Lempäälä
p. 0408290163
bellagodivas@gmail.com

BARKOUR

Hanne Seppänen
91300 Ylikiiminki
p. 0442501550
kennelbarkour@gmail.com



BLACK EAGLE'S

Heidi ja Asko Syri
69100 Kannus
p. 0445305779
heidi.syri@kotinet.com

BRAVEFELLOW

Pia Björn
15870 Hollola
p. 0440492270
bravefellow@suomi24.fi


CELOCO

Sari Vähäkoski
77600 Suonenjoki
p.0443332487
vahakoski.sari@gmail.com

CERASIS

Johanna Heikkilä
74230 Salahmi
p.0504011745
heikkila.johanna@gmail.com

FERMANTES

Riikka Viljamaa
Valkeakoski
p. 0405298544
viljamaariikka@gmail.com

FROSTWOOD

Minna Verkala
02760 Espoo
p. 0505856522
minna.verkala@gmail.com

GARDENIAC’S

Anu Vanninen
69600 Kaustinen
p. 0405369905
anuvanninen99@msn.com

GHOSTEYE'S

Marjo Ratilainen
90900 Kiiminki
p. 0456338133
marjo.ratilainen@gmail.com

GREEN PERRY'S

Petra Morbin
02970 Espoo
p. 0456316601
petra.morbin@gmail.com

HURJA-HILDAN

Milja Silvasti
00320 Helsinki
p. 0503051519
hurjahildan@gmail.com

HUVITTAVAN

Henna Puputti
54120 Pulp
p. 0503070083
henna@turpiainen.com

JA-CAMI'S

Tuula Laitinen
71800 Siilinjärvi
p. 0505125031
tlaitinen65@gmail.com

KAMUNKORVEN

Eija Viitanen
39340 Karhe
p. 0407393929
eija.viitanen@kolumbus.fi

KARVAHAALARIN

Anni Leivo
37310 Tottijärvi (Nokia)
p. 0407480058
karvahaalarin@hotmail.com

KENKKU

Riikka Partanen
55100 Imatra
p. 0442397407
riikkakaroliinap@gmail.com

KESÄYÖN

Tuire Aikio
04230 Kerava
p. 0405160965
kesayonkennel@gmail.com

KINAPAK

Helena Kastari
74700 Kiuruvesi
p. 0445244801
kinapak@pp.inet.fi

KLAINON

Tiina Pirisjoki
33100 Tampere
p. 0440950367
tiina.pirisjoki@gmail.com

KORPINAAVAN

Matti Penttinen
Ryttylä
p. 0407573589
korpinaavankennel@gmail.com

KUIVASALMEN

Eeva Konttinen
50100 Mikkeli
p. 0505505187
eeva.konttinen@estetica.fi

LAMUN

Eija Pöyhönen
15700 Lahti
p. 0505560994
lamun.kennel@outlook.com

MAANMAINION

Saara Tracewski
02390 Sarvvik
p. 0404194783
saara.tracewski@gmail.com

MAITOMIEHEN

Marika Krapu
91310 Arkala (Oulu)
p. 0451118805
maitomiehenparsonit@gmail.com

MERIKANNON

Jaana ja Juha Kupsanen
02260 Espoo
p. 0456240817
info@merikannon.fi

MEU AMOR'S

Anne Salminen
72400 Pielavesi
p. 0407508423
anne.salminen@meu-amors.com

MIDDLE ROCK'S

Katriina Huumonen
71160 Riistavesi
p. 0404164360
katriina.huumonen@gmail.com

MINESSI'S

Minna ja Pasi Heiniluoma
64320 Dagsmark
p. 0407373055
heiniluoma.mms@gmail.com

MINDHUNTER

Saana Tuomi
37530 Lempäälä
p. 0407031115
mindhunterterriers@gmail.com

MISELIN

Jaana Kurvinen
52110 Majavesi
p. 0405110196
kurvinen.jaana1@gmail.com

MYMINI'S

Heli Kangas
85500 Nivala
p. 0503230950
heli.kangas@luukku.com

PAMPALOVAARAN

Tiina Tahvanainen
Kerava
p. 0505418108
tiina.tahvanainen@gmail.com


PIKKUROOSAN

Marja-Leena Määttä
93600 Kuusamo
p.0407383722
pikkuroosan@gmail.com

PIRISTEEN

Heljä Kämäräinen
49490 Neuvoton
p. 0405452974
kennelpiristeen@gmail.com

PRECIOUS PEARL

Kirsi Mäntynen
47490 Mankala
p.0408460572
kirsi3.neuvonen@gmail.com

PIKKUKEPPONEN

Anne Leivo
28600 Pori
p. 0504068839
leivo.anne@gmail.com

REPOKETUN

Sanna Uhlbäck
75790 Rumo
p. 0409351903
s.uhlback@netti.fi

REJOUIR'S

Sari Toikkanen
21100 Naantali
p. 0465446903

RHINOCEROS

Hanna Luostarinen
78880 Kuvansi
p. 0407028990
hannaluostarinen@gmail.com

RHOSGOBEL

Jaana Lappalainen
21500 Piikkiö
p. 0505755673
rhosgobels@gmail.com

RING TAIL

Kaarina Jokinen
01820 Klaukkala
p. 0504018480
kaarinajokinen@kolumbus.fi

SCOTSTYLES

Sari Puusaari
01900 Nurmijärvi
p. 0405124572
sari.puusaari0@gmail.com

SCREAM CRACKER'S

Elina ja Marko Tuliniemi
21220 Raisio
p. 0400754454
tuliniemi@screamcrackers.fi

SILFVERSTEN'S

Jenni Hoviseppä
21410 Vanhalinna
p. 0415024152
jennhovi@gmail.com

TAIRNGIRE

Sanna Saunaluoma
04600 Mäntsälä
p. 0503666911
ssaunaluoma@hotmail.com

TALLITONTUN

Anja Karlsson
01860 Perttula
p. 0400400788
anja.karlsson@kolumbus.fi

TAMMENKOLON

Hanna Räty
10120 Tähtelä (Inkoo)
p. 0440303663
hannaraty@outlook.com

TERMIITIN

Jonna Markkanen
44580 Huopanankoski
p. 0405719918
termiitin1@gmail.com 

TOP POP'S

Kaisa Pelkonen
18300 Heinola KK
p. 0407424631
pelkonen@hotmail.com

TUPLA-TÄPLÄN

Tarja Kiri
31470 Somerniemi
p. 0445274969
tarja.kiri@tupla-taplan.com

ULVOMÄEN

Riitta Kylkilahti
33580 Tampere
p. 0505429521
ulvomaen@gmail.com

VIININVARTIJAN

Sanna Maula
08800 Lohja
p. 0503712342
sanna.maula@ciderberg.fi

VILLIKUJAN

Henna Suhonen
77520 Haapakoski
p. 0400762213
villikujan@gmail.com

WATERCREEK'S

Sanna Tiikkainen
74200 Vieremä
p. 0403627145
sannatiikkainen@outlook.com

WESTEND WONDERLAND'S

Leena Lännenpää
37200 Siuro
p. 0504154319
liineav@gmail.com

WILD DANCER'S

Hilkka Suanto
88900 Kuhmo
p. 0503522623
hilkkah@gmail.com


XTREMELY

Heidi Katajainen
16300 Orimattila
p. 0400738950
heidi.katajainen@gmail.com

Lista päivitetty 7.6.2021/ JL


Kasvattajamaksulla saat myös pentuilmoituksesi sivuille näkyviin. Jos haluat, että yhteystietosi näkyvät rodun jäsenlehdessä ja verkkosivuilla, niin ota yhteyttä parsonrussellinterrierit@gmail.com.

Jos kasvattajamaksu ei ole maksettuna eräpäivään mennessä, poistetaan tiedot kasvattajalistalta. Kasvattajalista päivitetään maksamattomien osalta vasta seuraavalle vuodelle uudestaan joten pidäthän huolen siitä että kasvattajamaksu on maksettu ajoissa! Uudet kasvattajat päivitetään listoille kun kasvattajamaksu on maksettu ja tiedot toimitettu. Myöskään pentuelistalla ei julkaista pentueita kasvattajalta jolta on ko. vuoden maksu maksamatta ajallaan.

Halutessasi ilmoittaa pentueesi pentujen uudet omistajat vuodeksi pentuejäseneksi, niin täytä kaikista jäsenanomuslomakkeet. Pentuejäsenen hinta on 10e. Huomioithan että jäsenyys on voimassa kalenterivuoden ajan, joten ainakin loppuvuonna syntyneiden pentueiden jäsenanomukset kannattaa tehdä vuodenvaihteessa!