Parsoneiden agilityn SM-joukkue

Parsoneiden agilityn SM-joukkue

Agilityn SM-kilpailut pidetään 23-25.8.2018 Vantaan Myyrmäessä. Parsoneiden agilityn SM- joukkueeseen (sekä mini että medi) voi alkaa ilmoittautua ÄNYYTEE NYT!

Joukkueeseen voi hakea 3lk kisaava koirakko.
Mikäli koiria on tulossa enemmän kuin paikkoja on (4 koiraa+ varakoira), valitaan koirat Sagin rankingin mukaisessa järjestyksessä. Nyt näkyvästä rankingista poistetaan vanhentuneet (yli vuoden vanhat) pisteet ja sinun tehtävänäsi on ilmoittaa puuttuvat tulokset samalla kuin ilmoittaudut (ilmoita missä ja milloin kisasit, kisan nopein aika sekä oman koirasi tulos (aika plus virheet jos tulos 0 tai 5 kaikista puuttuvista kisoista).

Ilmoittautumiset mahdollisimman pian, kuitenkin viimeistään 1.8.2018. Ilmoita oletko varmasti käytettävissä (et mahdu oman seurasi joukkueeseen) tai mahdollisesti käytettävissä (et vielä tiedä seuran tilannetta). Muista myös varmistaa omalta seuraltasi, tuleeko sinun hakea oman seurasi joukkueeseen, jotta voit anoa edustusoikeuden siirtoa. Yhdistyksen edustaminen edellyttää rotuyhdistyksen jäsenyyttä!

Ilmoittautumisia ottaa vastaan Milja Silvasti sähköpostitse osoitteessa: hurjahildan(at)gmail.com

Agility SM-kisojen joukkueet