Kasvattajat


PRT ry:n jäsenmaksun maksaneet kasvattajat saavat yhteystietonsa Parson-lehteen ja verkkosivuille maksamalla 10 euron vuosimaksun yhdistyksen tilille (tilinumero FI4122651800003521, viite 5225). HUOM! Kasvattajamaksun vuosittainen eräpäivä on 30.4.

Tällä summalla saat myös pentuilmoituksesi sivuille näkyviin. Jos haluat, että yhteystietosi näkyvät rodun jäsenlehdessä ja verkkosivuilla, niin ota yhteyttä parsonrussellinterrierit@gmail.com.

Jos kasvattajamaksu ei ole maksettuna eräpäivään mennessä, poistetaan tiedot kasvattajalistalta. Kasvattajalista päivitetään maksamattomien osalta vasta seuraavalle vuodelle uudestaan joten pidäthän huolen siitä että kasvattajamaksu on maksettu ajoissa! Uudet kasvattajat päivitetään listoille kun kasvattajamaksu on maksettu ja tiedot toimitettu. Myöskään pentuelistalla ei julkaista pentueita kasvattajalta jolta on ko. vuoden maksu maksamatta ajallaan.

Halutessasi ilmoittaa pentueesi pentujen uudet omistajat vuodeksi pentuejäseneksi, niin täytä kaikista jäsenanomuslomakkeet. Pentuejäsenen hinta on 10e. Huomioithan että jäsenyys on voimassa kalenterivuoden ajan, joten ainakin loppuvuonna syntyneiden pentueiden jäsenanomukset kannattaa tehdä vuodenvaihteessa!

ABYSMAL
Miia Rastas
Jaakkolanmäentie 5
04660 Numminen
p. 044 560 2024
miia.rastas@kolumbus.fi
AKIINA'S
Paula Hytönen
Huikontie 630 B
41660 Toivakka
p. 0500 471 555
paulamaritta.hytonen@gmail.com
AKMEELIUKSEN
Merja Yli-Tepsa
Pohjantie 179
99600 Sodankylä
p. 040 585 4586
merruyli@gmail.com



ANI SLIPPERY'S
Anita ja Heikki Liukas
Liponkuja 14
21260 Raisio
p. 040 511 3616
anita.liukas@gmail.com
ARBOR VITAE
Kirsi ja Mika Thynell
Pirunkorventie 18
03300 Otalampi
p.0400 924009/050 5291842
mthynell@kolumbus.fi
ARMORED HEROINE'S
Anna-Mari Spolander
Karhukankaantie 361
86600 Haapavesi
p. 040 769 0102
annamariharkonen@gmail.com

BERILIAN
Outi Pikkusilta

Leppäkuja 4
53300 Lappeenranta
p. 040 839 5176
outi.pikkusilta@gmail.com

BIRPELIN
Carita Goltz
Koivumäentie 9
04600 Mäntsälä
p.0503444677
birpelin@gmail.com
BISTRO'S MIGHTY
Tuula Makkonen
Ouritie 4
02780 Espoo
p. 040 150 6266
info@bistrosmighty.net

BORDETELLA'S
Anne Mielonen
Pajupurontie 98 B
87970 Jormua (Kajaani)
p.050 591 0573
annemielonen73@gmail.com
BRAVEFELLOW
Pia Björn
Tervatie 2 G 45
15870 Hollola
p. 044 049 2270
bravefellow@suomi24.fi
CELOCO
Sari Vähäkoski
Lyytilänmäentie 540
77600 Suonenjoki
p.044 333 2487
vahakoski.sari@gmail.com

ERIMARIN
Mari Ahtola
Telkänpolku 9
37140 Nokia
p. 040 961 7702, 040 745 3390
m_ahtola@hotmail.com
FERMANTES
Riikka Viljamaa
Sopentie 73
36200 Kangasala
p. 040-5298544
viljamaariikka@gmail.com
FINDING NEMO'S
Anna Rekonen
Talvitie 30 B 12
33900 Tampere
P. 044 027 7176
anna.rekonen@gmail.com

FROSTWOOD
Minna Verkala
Alakalliontie 1 b
02760 Espoo
p. 050 585 6522
minna.verkala@gmail.com
GARDENIAC’S
Anu Vanninen
Laurinpolku 3
69600 Kaustinen
p. 040 5369 905
anuvanninen99@msn.com
GHOSTEYE'S
Marjo Ratilainen
Mehiäissuontie 5
90900 Kiiminki
p. 045 6338133
marjo.ratilainen@gmail.com
GREEN PERRY'S
Petra Morbin
Kortesrinne 4
02970 Espoo
p. 045 631 6601
petra.morbin@gmail.com
HURJA-HILDAN
Milja Silvasti
Jaakkimankatu 7 H 84
20740 Turku
p. 050 3051519
hurjahildan@gmail.com
HUVITTAVAN
Henna Puputti
Annantie 9
54120 Pulp
p. 050 307 0083
henna@turpiainen.com
ILOPILKUN
Sannamaija Pulkkinen
Flinkintie 15
65280 Vaasa
p. 0400 924572
ilopilkun@gmail.com
JA-CAMI'S
Tuula Latinen
Ilvolankatu 38 b
74120 Iisalmi
p.p. 050 512 5031
tlaitinen65@gmail.com
KAMUNKORVEN
Eija Viitanen
Korpilahdentie 63
39340 Karhe
p. 040 7393929
eija.viitanen@kolumbus.fi
KARVAHAALARIN
Anni Leivo
Huhtaantie 53
37310 Tottijärvi (Nokia)
p. 040 748 0058
karvahaalarin@hotmail.com
KENKKU
Riikka Partanen
Kangasvuokonkatu 5
55100 Imatra
p. 044 239 7407
riikkakaroliinap@gmail.com
KESÄYÖN
Tuire Aikio
Lemminkäisentie 23
04230 Kerava
p. 040-5160965
kesayonkennel@gmail.com
KINAPAK
Helena Kastari
Nivannotko 5
74700 Kiuruvesi
p. 044 524 4801
kinapak@pp.inet.fi
KLAINON
Tiina Pirisjoki
Voionmaankatu 53
33300 Tampere
p. 044 095 0367
tiina.pirisjoki@gmail.com
KUIVASALMEN
Eeva Konttinen
Kuivasalmentie 4 A
50100 Mikkeli
p. 050 550 5187
eeva.konttinen@estetica.fi
LAMUN
Eija Pöyhönen
Talventurvantie 11
16390 Pakaa
p. 050 556 0994
eija.poyhonen@salpaus.fi
LOSSINRANNAN
Johanna ja Ari Korteniemi
Evakkotie 11
95700 Pello
p. 040 543 5554
ari.korteniemi@gmail.com
MAANMAINION
Saara Tracewski
Kahvimaantie 107B
03100 Nummela (Siuntio)
p. 040 419 4783

MAHOTTOMAN
Anne Uotila
Mertapadontie 57
14300 Renko
p. 040 567 7696
mahottoman@suomi24.fi
MAITOMIEHEN
Marika Krapu
Jääkärinpolku 2
91310 Arkala (Oulu)
p. 045 111 8805
maitomiehenparsonit@gmail.com
MERRYWEATHER
Taina Helin
Pihlajatie 2 A
33470 Ylöjärvi
p. 040 841 4067
taina@taksi-helin.fi
METROLLEN
Piia Tikkamäki
Tuomitie 53 A 2
63700 Ähtäri
p. 040 538 7991
piia.tikkamaki@pp.inet.fi
MEU AMOR'S
Anne Salminen
Pukarantie 20
72400 Pielavesi
p. 040 750 8423
anne.salminen@meu-amors.com
MIDDLE ROCK'S
Katriina Huumonen
Laajalahdentie 159
71160 Riistavesi
p. 040 4164 360
katriina.huumonen@uef.fi
MINDHUNTER
Saana Tuomi
Hemmingintie 49
37530 Lempäälä
p. 040 703 1115
mindhunterterriers@gmail.com
MISELIN
Jaana Kurvinen
Aumakivenhaara 3 A
52110 Majavesi
p. 040 5110 196
jaana.valjakka@gmail.com
MYMINI'S
Heli Kangas
Poikkitie 22
85500 Nivala
p. 050 323 0950
heli.kangas@luukku.com
MYSTIC
Kaisa Valta ja Sisko Pölönen
Kivikkoahontie 30
82220 Niittylahti
p. 050 5948 111
kaisa.valta@gmail.com
PARSONIAN
Niina Karlsson
Hiihtomäentie 24 A
00800 Helsinki
p. 045 633 0950
niinak69@gmail.com
PIKKUROOSAN
Marja-Leena Määttä
Piskamontie 10
93600 Kuusamo
p.040 7383722
pikkuroosan@gmail.com
PIRISTEEN
Heljä Kämäräinen
Kotiharjuntie 9
49490 Neuvoton
p.040 545 2974
helja.kamarainen@netti.fi
PITMYWITS
Katja Nyman
Kehrääjäntie 8
20660 Littoinen
p. 050 4860198
katja.nyman@outlook.com
PRECIOUS PEARL
Kirsi Mäntynen
Suvantopolku 11
47490 Mankala
p.040 846 0572
k.neuvonen@elisanet.fi
PUCELLE'S MINIATYR
Hanna Backman
Brunkomin rantatie 58
10410 Åminnefors
p. 050 371 7037
pucellesminiatyr@gmail.com
REPOKETUN
Sanna Uhlbäck
Pohjajärventie 175
75710 Karhunpää
p. 040 9351903
s.uhlback@netti.fi
REPOVAARAN
Minna Mustalahti
Kääpätie 5
90820 Kello
p. 050 3360395
repovaaran@gmail.com
REJOUIR'S
Sari Toikkanen
Särkänsalmentie 178
21100 Naantali
p. 046 5446903
saritoikkanen@msn.com
RHOSGOBEL
Jaana Lappalainen
Söderby
21600 Parainen
p. 050 5755673
rhosgobels@gmail.com
RING TAIL
Kaarina Jokinen
Mäenrinne 16
01820 Klaukkala
p. 050 401 8480
kaarinajokinen@kolumbus.fi
SCOTSTYLE'S
Sari Puusaari
Kulomäentie 344
01900 Nurmijärvi
p. 040 512 4572
sari.puusaari0@gmail.com
SCREAM CRACKER'S
Elina ja Marko Tuliniemi
Pilkkipojanpolku 2
21120 Raisio
p. 0400 754 454
tuliniemi@screamcrackers.fi
SILFVERSTEN'S
Jenni Hoviseppä
Johanneksentie 6A 2
21410 Vanhalinna
p. 041-5024152
jennhovi@gmail.com
SINKON
Merja Pohjavirta
Melliläntie 22
32300 Mellilä
p. 050 541 7954
memmi@netti.fi
TAIRNGIRE
Sanna Saunaluoma
Salotie 9
04600 Mäntsälä
p. 050 366 6911
ssaunaluoma@hotmail.com
TALLITONTUN
Anja Karlsson
Hevospolku 39
01860 Perttula
p. 0400 400788
anja.karlsson@kolumbus.fi
TAMMENKOLON
Hanna Räty
Västerbackantie 11
10120 Tähtelä/Inkoo
p. 044 030 3663
hannaraty@outlook.com
TOP POP'S
Kaisa Suutari
Päivämäentie 28
19110 Vierumäki
p. 050 309 6969
pelkonen@hotmail.com
TRILAND'S
Irmeli ja Matti Saurio
Kivilammentie 26
02820 Espoo
p. 0400 010 485
irmeli.saurio@gmail.com
TUPLA-TÄPLÄN
Tarja Kiri
Helsingintie 2599
31470 Somerniemi
p. 044 527 49 69
tarja.kiri@tupla-taplan.com
ULVOMÄEN
Riitta Kylkilahti
Parsikatu 6 C 9
33580 Tampere
p. 050 542 9521
ulvomaen@gmail.com
VIININVARTIJAN
Sanna Maula
Pietiläntie 138
08800 Lohja
p. 0503712342
sanna.maula@ciderberg.fi
VILLIKUJAN
Henna Peränen
Peperintie 49
43220 Mahlu
p. 0400 762213
hennaperanen@gmail.com
WATERCREEK'S
Sanna Tiikkainen
Riitalehdontie 16
74200 Vieremä
p. 040 3627 145
sannatiikkainen@outlook.com
WILD DANCER'S
Hilkka Suanto
Linturinteentie 30
88900 Kuhmo
p. 050 3522 623
hilkkah@gmail.com
WILDFAY'S
Heli Korpinen
Tähystäjänkaari 5
53850 Lappeenranta
p. 040 1977728
wildfay@gmail.com
WIND WIZARD'S
Merja Tuomivaara
Lämsänkyläntie 2
93700 Kuusamo
p. 0408154634
merjatuomivaara@gmail.com
WIZARDLING'S
Tiina Raatikainen
Lastenniityntie 42
36200 Kangasala
p. 0504010004
velhoposti@gmail.com
XTREMELY
Heidi Katajainen
Karkkulantie 251
16300 Orimattila
p. 0400738950
heidi.katajainen@gmail.com



Päivitetty 22.09.2017