Kasvattajat


PRT ry:n jäsenmaksun maksaneet kasvattajat saavat yhteystietonsa Parson-lehteen ja verkkosivuille maksamalla 10 euron vuosimaksun yhdistyksen tilille (tilinumero FI4122651800003521, viite 5225). HUOM! Kasvattajamaksun vuosittainen eräpäivä on 30.4.




ABYSMAL
Miia Rastas
Jaakkolanmäentie 5
04660 Numminen
p. 044 560 2024
miia.rastas@kolumbus.fi
AKIINA'S
Paula Hytönen
Huikontie 630 B
41660 Toivakka
p. 0500 471 555
paulamaritta.hytonen@gmail.com
AKMEELIUKSEN
Merja Yli-Tepsa
Pohjantie 179
99600 Sodankylä
p. 040 585 4586
merruyli@gmail.com
ANI SLIPPERY'S
Anita ja Heikki Liukas
Liponkuja 14
21260 Raisio
p. 040 511 3616
anita.liukas@gmail.com
ARBOR VITAE
Kirsi ja Mika Thynell
Pirunkorventie 18
03300 Otalampi
p.0400 924009/050 5291842
mthynell@kolumbus.fi
BELLA GODIVAS
Heidi Haromo
Torisevantie 13
37500 Lempäälä
p. 0408290163
bellagodivas@gmail.com
BERILIAN
Outi Pikkusilta
Leppäkatu 4
53300 Lappeenranta
p. 040 839 5176
outi.pikkusilta@gmail.com
BIRPELIN
Carita Goltz
Koivumäentie 9
04600 Mäntsälä
p.0503444677
birpelin@gmail.com
BLACK EAGLE'S
Heidi ja Asko Syri
Kajaanintie 366
69100 Kannus
p. 044 5305779
heidi.syri@kotinet.com
BRAVEFELLOW
Pia Björn
Tervatie 2 G 45
15870 Hollola
p. 044 049 2270
bravefellow@suomi24.fi
CELOCO
Sari Vähäkoski
Lyytilänmäentie 540
77600 Suonenjoki
p.044 333 2487
vahakoski.sari@gmail.com
FERMANTES
Riikka Viljamaa
Sopentie 73
36200 Kangasala
p. 040-5298544
viljamaariikka@gmail.com
FROSTWOOD
Minna Verkala
Alakalliontie 1 b
02760 Espoo
p. 050 585 6522
minna.verkala@gmail.com
GARDENIAC’S
Anu Vanninen
Savitie 12 b 4
69600 Kaustinen
p. 040 5369 905
anuvanninen99@msn.com
GHOSTEYE'S
Marjo Ratilainen
Mehiäissuontie 5
90900 Kiiminki
p. 045 6338133
marjo.ratilainen@gmail.com
GREEN PERRY'S
Petra Morbin
Kortesrinne 4
02970 Espoo
p. 045 631 6601
petra.morbin@gmail.com
HURJA-HILDAN
Milja Silvasti
Suksikuja 2 b 54
20720 Turku
p. 050 3051519
hurjahildan@gmail.com
HUVITTAVAN
Henna Puputti
Annantie 9
54120 Pulp
p. 050 307 0083
henna@turpiainen.com
JA-CAMI'S
Tuula Laitinen
Kaskipellontie 2 B 7
71800 Siilinjärvi
p. 050 512 5031
tlaitinen65@gmail.com
KAMUNKORVEN
Eija Viitanen
Korpilahdentie 63
39340 Karhe
p. 040 7393929
eija.viitanen@kolumbus.fi
KARVAHAALARIN
Anni Leivo
Huhtaantie 53
37310 Tottijärvi (Nokia)
p. 040 748 0058
karvahaalarin@hotmail.com
KENKKU
Riikka Partanen
Kangasvuokonkatu 5
55100 Imatra
p. 044 239 7407
riikkakaroliinap@gmail.com
KESÄYÖN
Tuire Aikio
Lemminkäisentie 23
04230 Kerava
p. 040-5160965
kesayonkennel@gmail.com
KINAPAK
Helena Kastari
Nivannotko 5
74700 Kiuruvesi
p. 044 524 4801
kinapak@pp.inet.fi
KLAINON
Tiina Pirisjoki
Voionmaankatu 53
33300 Tampere
p. 044 095 0367
tiina.pirisjoki@gmail.com
KUIVASALMEN
Eeva Konttinen
Kuivasalmentie 4 A
50100 Mikkeli
p. 050 550 5187
eeva.konttinen@estetica.fi
LAMUN
Eija Pöyhönen
Kalliotie 108
15700 Lahti
p. 050 556 0994
lamun.kennel@outlook.com
MAANMAINION
Saara Tracewski
Torsvikintie 101 a
02390 Sarvvik
p. 040 419 4783
saara.tracewski@gmail.com
MAITOMIEHEN
Marika Krapu
Jääkärinpolku 2
91310 Arkala (Oulu)
p. 045 111 8805
maitomiehenparsonit@gmail.com
MERIKANNON
Jaana ja Juha Kupsanen
Hyljetie 32
02260 Espoo
p. 045 624 0817
info@merikannon.fi
MERRYWEATHER
Taina Helin
Pihlajatie 2 A
33470 Ylöjärvi
p. 040 841 4067
taina@taksi-helin.fi
MEU AMOR'S
Anne Salminen
Pukarantie 20
72400 Pielavesi
p. 040 750 8423
anne.salminen@meu-amors.com
MIDDLE ROCK'S
Katriina Huumonen
Laajalahdentie 159
71160 Riistavesi
p. 040 416 4360
katriina.huumonen@gmail.com
MINDHUNTER
Saana Tuomi
Hemmingintie 49
37530 Lempäälä
p. 040 703 1115
mindhunterterriers@gmail.com
MISELIN
Jaana Kurvinen
Aumakivenhaara 3 A
52110 Majavesi
p. 040 5110 196
kurvinen.jaana1@gmail.com
MYMINI'S
Heli Kangas
Poikkitie 22
85500 Nivala
p. 050 323 0950
heli.kangas@luukku.com
PARSONIAN
Niina Karlsson
32430 Loimaa
p. 045 633 0950
kennelparsonian@gmail.com
PIKKUROOSAN
Marja-Leena Määttä
Piskamontie 10
93600 Kuusamo
p.040 7383722
pikkuroosan@gmail.com
PIRISTEEN
Heljä Kämäräinen
Kotiharjuntie 9
49490 Neuvoton
p. 040 5452974
kennelpiristeen@gmail.com
PRECIOUS PEARL
Kirsi Mäntynen
Suvantopolku 11
47490 Mankala
p.040 846 0572
kirsi3.neuvonen@gmail.com
PIKKUKEPPONEN
Anne Leivo
Tuorsniementie 254
28600 Pori
p. 050 406 8839
leivo.anne@gmail.com
REPOKETUN
Sanna Uhlbäck
Roukkajantie 200
75790 Rumo
p. 040 9351903
s.uhlback@netti.fi
RHOSGOBEL
Jaana Lappalainen
Söderby
21600 Parainen
p. 050 5755673
rhosgobels@gmail.com
RING TAIL
Kaarina Jokinen
Mäenrinne 16
01820 Klaukkala
p. 050 401 8480
kaarinajokinen@kolumbus.fi
SCOTSTYLE'S
Sari Puusaari
Kulomäentie 344
01900 Nurmijärvi
p. 040 512 4572
sari.puusaari0@gmail.com
SCREAM CRACKER'S
Elina ja Marko Tuliniemi
Peuratie 14
21220 Raisio
p. 0400 754 454
tuliniemi@screamcrackers.fi
SILFVERSTEN'S
Jenni Hoviseppä
Johanneksentie 6A 2
21410 Vanhalinna
p. 041-5024152
jennhovi@gmail.com
TAIRNGIRE
Sanna Saunaluoma
Salotie 9
04600 Mäntsälä
p. 050 366 6911
ssaunaluoma@hotmail.com
TALLITONTUN
Anja Karlsson
Hevospolku 39
01860 Perttula
p. 0400 400788
anja.karlsson@kolumbus.fi
TAMMENKOLON
Hanna Räty
Västerbackantie 11
10120 Tähtelä/Inkoo
p. 044 030 3663
hannaraty@outlook.com
TUPLA-TÄPLÄN
Tarja Kiri
Helsingintie 2599
31470 Somerniemi
p. 044 527 49 69
tarja.kiri@tupla-taplan.com
ULVOMÄEN
Riitta Kylkilahti
Parsikatu 6 C 9
33580 Tampere
p. 050 542 9521
ulvomaen@gmail.com
VIININVARTIJAN
Sanna Maula
Pietiläntie 138
08800 Lohja
p. 0503712342
sanna.maula@ciderberg.fi
VILLIKUJAN
Henna Suhonen
Postitie 3 as. 4
77570 Jäppilä
p. 0400 762213
villikujan@gmail.com
WATERCREEK'S
Sanna Tiikkainen
Riitalehdontie 16
74200 Vieremä
p. 040 3627 145
sannatiikkainen@outlook.com
WILD DANCER'S
Hilkka Suanto
Linturinteentie 30
88900 Kuhmo
p. 050 3522 623
hilkkah@gmail.com
WILDFAY'S
Heli Korpinen
Tähystäjänkaari 5
53850 Lappeenranta
p. 040 1977728
wildfay@gmail.com
WIZARDLING'S
Tiina Raatikainen
Lastenniityntie 42
36200 Kangasala
p. 050 4010004
velhoposti@gmail.com
XTREMELY
Heidi Katajainen
Karkkulantie 251
16300 Orimattila
p. 0400738950
heidi.katajainen@gmail.com













Lista päivitetty 19.10.2019


Kasvattajamaksulla saat myös pentuilmoituksesi sivuille näkyviin. Jos haluat, että yhteystietosi näkyvät rodun jäsenlehdessä ja verkkosivuilla, niin ota yhteyttä parsonrussellinterrierit@gmail.com.

Jos kasvattajamaksu ei ole maksettuna eräpäivään mennessä, poistetaan tiedot kasvattajalistalta. Kasvattajalista päivitetään maksamattomien osalta vasta seuraavalle vuodelle uudestaan joten pidäthän huolen siitä että kasvattajamaksu on maksettu ajoissa! Uudet kasvattajat päivitetään listoille kun kasvattajamaksu on maksettu ja tiedot toimitettu. Myöskään pentuelistalla ei julkaista pentueita kasvattajalta jolta on ko. vuoden maksu maksamatta ajallaan.

Halutessasi ilmoittaa pentueesi pentujen uudet omistajat vuodeksi pentuejäseneksi, niin täytä kaikista jäsenanomuslomakkeet. Pentuejäsenen hinta on 10e. Huomioithan että jäsenyys on voimassa kalenterivuoden ajan, joten ainakin loppuvuonna syntyneiden pentueiden jäsenanomukset kannattaa tehdä vuodenvaihteessa!