Kasvattajat


PRT ry:n jäsenmaksun maksaneet kasvattajat saavat yhteystietonsa Parson-lehteen ja verkkosivuille maksamalla 10 euron vuosimaksun yhdistyksen tilille.

ILMOITA ENSIN TIETOSI JÄSENSIHTEERILLE (jasensihteeriprt@gmail.com), JOKA LÄHETTÄÄ SINULLE LASKUN KASVATTAJAMAKSUSTA. Kun maksu näkyy tilillä (erillistä kuittia ei tarvita), jäsensihteeri toimittaa tietosi webmasterille.

HUOM! Kasvattajamaksun vuosittainen eräpäivä on 30.4.




ABYSMAL
Miia Rastas
Jaakkolanmäentie 5
04660 Numminen
p. 0445602024
miia.rastas@kolumbus.fi
AKMEELIUKSEN
Merja Yli-Tepsa
Pohjantie 179
99600 Sodankylä
p. 0405854586
merruyli@gmail.com

ANI SLIPPERY'S
Anita ja Heikki Liukas
Liponkuja 14
21260 Raisio
p. 0405113616
anita.liukas@gmail.com
ARBOR VITAE
Kirsi ja Mika Thynell
Otalampi
p.0400 924009/050 5291842
mthynell@kolumbus.fi
BELLA GODIVAS
Heidi Haromo
Torisevantie 13
37500 Lempäälä
p. 0408290163
bellagodivas@gmail.com
BARKOUR
Hanne Seppänen
Pajulanranta 21
91300 Ylikiiminki
p. 0442501550
kennelbarkour@gmail.com
BERILIAN
Outi Pikkusilta
Leppäkatu 4
53300 Lappeenranta
p. 0408395176
outi.pikkusilta@gmail.com
BIRPELIN
Carita Goltz
Koivumäentie 9
04600 Mäntsälä
p.0503444677
birpelin@gmail.com
BLACK EAGLE'S
Heidi ja Asko Syri
Kajaanintie 366
69100 Kannus
p. 0445305779
heidi.syri@kotinet.com
BRAVEFELLOW
Pia Björn
Tervatie 2 G 45
15870 Hollola
p. 0440492270
bravefellow@suomi24.fi
BREEZY STYLE
Tiina Hellstén
Palokalliontie 99
61280 Jokipii
p. 0408773462
kennelbreezystyle@gmail.com
CELOCO
Sari Vähäkoski
Lyytilänmäentie 540
77600 Suonenjoki
p.0443332487
vahakoski.sari@gmail.com
CERASIS
Johanna Heikkilä
Kiuruvedentie 211
74230 Salahmi
p.0504011745
heikkila.johanna@gmail.com
FERMANTES
Riikka Viljamaa
Valkeakoski
p. 0405298544
viljamaariikka@gmail.com
FROSTWOOD
Minna Verkala
Alakalliontie 1 b
02760 Espoo
p. 0505856522
minna.verkala@gmail.com
GARDENIAC’S
Anu Vanninen
Savitie 12 b 4
69600 Kaustinen
p. 0405369905
anuvanninen99@msn.com
GHOSTEYE'S
Marjo Ratilainen
Mehiäissuontie 5
90900 Kiiminki
p. 0456338133
marjo.ratilainen@gmail.com
GREEN PERRY'S
Petra Morbin
Kortesrinne 4
02970 Espoo
p. 0456316601
petra.morbin@gmail.com
HURJA-HILDAN
Milja Silvasti
Yhteiskoulunaukio 1
00320 Helsinki
p. 0503051519
hurjahildan@gmail.com
HUVITTAVAN
Henna Puputti
Annantie 9
54120 Pulp
p. 0503070083
henna@turpiainen.com
JA-CAMI'S
Tuula Laitinen
Kaskipellontie 2 B 7
71800 Siilinjärvi
p. 0505125031
tlaitinen65@gmail.com
KAMUNKORVEN
Eija Viitanen
Korpilahdentie 63
39340 Karhe
p. 0407393929
eija.viitanen@kolumbus.fi
KARVAHAALARIN
Anni Leivo
Huhtaantie 53
37310 Tottijärvi (Nokia)
p. 0407480058
karvahaalarin@hotmail.com
KENKKU
Riikka Partanen
Kangasvuokonkatu 5
55100 Imatra
p. 0442397407
riikkakaroliinap@gmail.com
KESÄYÖN
Tuire Aikio
Lemminkäisentie 23
04230 Kerava
p. 0405160965
kesayonkennel@gmail.com
KINAPAK
Helena Kastari
Nivannotko 5
74700 Kiuruvesi
p. 0445244801
kinapak@pp.inet.fi
KLAINON
Tiina Pirisjoki
Ilmarinkatu 8 a 10
33100 Tampere
p. 0440950367
tiina.pirisjoki@gmail.com
KORPINAAVAN
Matti Penttinen
Ryttylä
p. 0407573589
korpinaavankennel@gmail.com
KUIVASALMEN
Eeva Konttinen
Kuivasalmentie 4 A
50100 Mikkeli
p. 0505505187
eeva.konttinen@estetica.fi
LAMUN
Eija Pöyhönen
Kalliotie 108
15700 Lahti
p. 0505560994
lamun.kennel@outlook.com
MAANMAINION
Saara Tracewski
Torsvikintie 101 a
02390 Sarvvik
p. 0404194783
saara.tracewski@gmail.com
MAITOMIEHEN
Marika Krapu
Jääkärinpolku 2
91310 Arkala (Oulu)
p. 0451118805
maitomiehenparsonit@gmail.com
MERIKANNON
Jaana ja Juha Kupsanen
Hyljetie 32
02260 Espoo
p. 0456240817
info@merikannon.fi
MEU AMOR'S
Anne Salminen
Pukarantie 20
72400 Pielavesi
p. 0407508423
anne.salminen@meu-amors.com
MIDDLE ROCK'S
Katriina Huumonen
Laajalahdentie 159
71160 Riistavesi
p. 0404164360
katriina.huumonen@gmail.com
MINESSI'S
Minna ja Pasi Heiniluoma
Dagsmarkintie 403
64320 Dagsmark
p. 0407373055
heiniluoma.mms@gmail.com
MINDHUNTER
Saana Tuomi
Hemmingintie 49
37530 Lempäälä
p. 0407031115
mindhunterterriers@gmail.com
MISELIN
Jaana Kurvinen
Aumakivenhaara 3 A
52110 Majavesi
p. 0405110196
kurvinen.jaana1@gmail.com
MYMINI'S
Heli Kangas
Poikkitie 22
85500 Nivala
p. 0503230950
heli.kangas@luukku.com
PAMPALOVAARAN
Tiina Tahvanainen
Kerava
p. 0505418108
tiina.tahvanainen@gmail.com
PARSONIAN
Niina Karlsson
32430 Loimaa
p. 0456330950
kennelparsonian@gmail.com
PIKKUROOSAN
Marja-Leena Määttä
Piskamontie 10
93600 Kuusamo
p.0407383722
pikkuroosan@gmail.com
PIRISTEEN
Heljä Kämäräinen
Kotiharjuntie 9
49490 Neuvoton
p. 0405452974
kennelpiristeen@gmail.com
PRECIOUS PEARL
Kirsi Mäntynen
Suvantopolku 11
47490 Mankala
p.0408460572
kirsi3.neuvonen@gmail.com
PIKKUKEPPONEN
Anne Leivo
Tuorsniementie 254
28600 Pori
p. 0504068839
leivo.anne@gmail.com
REPOKETUN
Sanna Uhlbäck
Roukkajantie 200
75790 Rumo
p. 0409351903
s.uhlback@netti.fi
REJOUIR'S
Sari Toikkanen
Särkänsalmentie 178
21100 Naantali
p. 0465446903
RHINOCEROS
Hanna Luostarinen
Maalarintie 8
78880 Kuvansi
p. 0407028990
hannaluostarinen@gmail.com
RHOSGOBEL
Jaana Lappalainen
21500 Piikkiö
p. 0505755673
rhosgobels@gmail.com
RING TAIL
Kaarina Jokinen
Mäenrinne 16
01820 Klaukkala
p. 0504018480
kaarinajokinen@kolumbus.fi
SCOTSTYLE'S
Sari Puusaari
Kulomäentie 344
01900 Nurmijärvi
p. 0405124572
sari.puusaari0@gmail.com
SCREAM CRACKER'S
Elina ja Marko Tuliniemi
Peuratie 14
21220 Raisio
p. 0400754454
tuliniemi@screamcrackers.fi
SILFVERSTEN'S
Jenni Hoviseppä
Johanneksentie 6A 2
21410 Vanhalinna
p. 0415024152
jennhovi@gmail.com
TAIRNGIRE
Sanna Saunaluoma
Salotie 9
04600 Mäntsälä
p. 0503666911
ssaunaluoma@hotmail.com
TALLITONTUN
Anja Karlsson
Hevospolku 39
01860 Perttula
p. 0400400788
anja.karlsson@kolumbus.fi
TAMMENKOLON
Hanna Räty
Västerbackantie 11
10120 Tähtelä/Inkoo
p. 0440303663
hannaraty@outlook.com
TERMIITIN
Jonna Markkanen
Kauppilantie 17
44580 Huopanankoski
p. 0405719918
TOP POP'S
Kaisa Pelkonen
Antinniemi 11
18300 Heinola KK
p. 0407424631
pelkonen@hotmail.com
TUPLA-TÄPLÄN
Tarja Kiri
Helsingintie 2599
31470 Somerniemi
p. 0445274969
tarja.kiri@tupla-taplan.com
ULVOMÄEN
Riitta Kylkilahti
Parsikatu 6 C 9
33580 Tampere
p. 0505429521
ulvomaen@gmail.com
VIININVARTIJAN
Sanna Maula
Pietiläntie 138
08800 Lohja
p. 0503712342
sanna.maula@ciderberg.fi
VILLIKUJAN
Henna Suhonen
Suonenjoentie 2084
77520 Haapakoski
p. 0400762213
villikujan@gmail.com
WATERCREEK'S
Sanna Tiikkainen
Riitalehdontie 16
74200 Vieremä
p. 0403627145
sannatiikkainen@outlook.com
WESTEND WONDERLAND'S
Leena Lännenpää
Riiheläntie 25
37200 Siuro
p. 0504154319
liineav@gmail.com
WILD DANCER'S
Hilkka Suanto
Linturinteentie 30
88900 Kuhmo
p. 0503522623
hilkkah@gmail.com
WIZARDLING'S
Tiina Raatikainen
Lastenniityntie 42
36200 Kangasala
p. 0504010004
velhoposti@gmail.com
XTREMELY
Heidi Katajainen
Karkkulantie 251
16300 Orimattila
p. 0400738950
heidi.katajainen@gmail.com

Lista päivitetty 12.2.2021/ JL


Kasvattajamaksulla saat myös pentuilmoituksesi sivuille näkyviin. Jos haluat, että yhteystietosi näkyvät rodun jäsenlehdessä ja verkkosivuilla, niin ota yhteyttä parsonrussellinterrierit@gmail.com.

Jos kasvattajamaksu ei ole maksettuna eräpäivään mennessä, poistetaan tiedot kasvattajalistalta. Kasvattajalista päivitetään maksamattomien osalta vasta seuraavalle vuodelle uudestaan joten pidäthän huolen siitä että kasvattajamaksu on maksettu ajoissa! Uudet kasvattajat päivitetään listoille kun kasvattajamaksu on maksettu ja tiedot toimitettu. Myöskään pentuelistalla ei julkaista pentueita kasvattajalta jolta on ko. vuoden maksu maksamatta ajallaan.

Halutessasi ilmoittaa pentueesi pentujen uudet omistajat vuodeksi pentuejäseneksi, niin täytä kaikista jäsenanomuslomakkeet. Pentuejäsenen hinta on 10e. Huomioithan että jäsenyys on voimassa kalenterivuoden ajan, joten ainakin loppuvuonna syntyneiden pentueiden jäsenanomukset kannattaa tehdä vuodenvaihteessa!