Kasvattajat

PRT ry:n jäsenmaksun maksaneet kasvattajat saavat yhteystietonsa Parson-lehteen ja verkkosivuille maksamalla 10 euron vuosimaksun yhdistyksen tilille (tilinumero FI4122651800003521, viite 5225).


HUOM! Kasvattajamaksun vuosittainen eräpäivä on 30.4.
Tällä summalla saat myös pentuilmoituksesi sivuille näkyviin. Jos haluat, että yhteystietosi näkyvät rodun jäsenlehdessä ja verkkosivuilla, niin ota yhteyttä parsonrussellinterrierit@gmail.com

Jos kasvattajamaksu ei ole maksettuna eräpäivään mennessä, poistetaan tiedot kasvattajalistalta. Kasvattajalista päivitetään maksamattomien osalta vasta seuraavalle vuodelle uudestaan joten pidäthän huolen siitä että kasvattajamaksu on maksettu ajoissa! Uudet kasvattajat päivitetään listoille kun kasvattajamaksu on maksettu ja tiedot toimitettu. Myöskään pentuelistalla ei julkaista pentueita kasvattajalta jolta on ko. vuoden maksu
maksamatta ajallaan. Halutessasi ilmoittaa pentueesi pentujen uudet omistajat vuodeksi pentuejäseneksi, niin täytä kaikista jäsenanomuslomakkeet. Pentuejäsenen hinta on 10e. Huomioithan että jäsenyys on voimassa kalenterivuoden ajan, joten ainakin loppuvuonna syntyneiden pentueiden jäsenanomukset kannattaa tehdä vuodenvaihteessa!

ABYSMAL AKIINA'S AKMEELIUKSEN
Miia Rastas Paula Hytönen Merja Yli-Tepsa
Jaakkolanmäentie 5 Huikontie 630 B Pohjantie 179
04660 Numminen 41660 Toivakka 99600 Sodankylä
p. 044 560 2024 p. 0500 471 555 p. 040 585 4586
miia.rastas@kolumbus.fi paulamaritta.hytonen@gmail.com merruyli@gmail.com



ANI SLIPPERY'S ARBOR VITAE ARMORED HEROINE'S
Anita ja Heikki Liukas Kirsi ja Mika Thynell Anna-Mari Spolander
Liponkuja 14 Pirunkorventie 18 Karhukankaantie 361
21260 Raisio 03300 Otalampi 86600 Haapavesi
p. 040 511 3616 p.0400 924009/050 5291842 p. 040 769 0102
anita.liukas@gmail.com mthynell@kolumbus.fi annamariharkonen@gmail.com



BERILIAN BIRPELIN BISTRO'S MIGHTY
Outi Pikkusilta Carita Goltz Tuula Makkonen
Jousimiehenkatu 10 A 3 Koivumäentie 9 Ouritie 4
53850 Lappeenranta 04600 Mäntsälä 02780 Espoo
p. 040 839 5176 p.0503444677 p. 040 150 6266
outi.pikkusilta@gmail.com birpelin@gmail.com info@bistrosmighty.net



BORDETELLA'S BRAVEFELLOW CELOCO
Anne Mielonen Pia Björn Sari Vähäkoski
Pajupurontie 98 B Tervatie 2 G 45 Lyytilänmäentie 540
87970 Jormua (Kajaani) 15870 Hollola 77600 Suonenjoki
p.050 591 0573 p. 044 049 2270 p.044 333 2487
annemielonen73@gmail.com bravefellow@suomi24.fi vahakoski.sari@gmail.com



ERIMARIN FERMANTES FINDING NEMO'S
Mari Ahtola Riikka Viljamaa Anna Rekonen
Telkänpolku 9 Sopentie 73 Talvitie 30 B 12
37140 Nokia 36200 Kangasala 33900 Tampere
p. 040 961 7702, 040 745 3390 p. 040-5298544 P. 044 027 7176
m_ahtola@hotmail.com viljamaariikka@gmail.com anna.rekonen@gmail.com




FROSTWOOD GARDENIAC’S
Minna Verkala Anu Vanninen
Alakalliontie 1 b Laurinpolku 3
02760 Espoo 69600 Kaustinen
p. 050 585 6522 p. 040 5369 905
minna.verkala@gmail.com anuvanninen99@msn.com



GHOSTEYE'S GREEN PERRY'S HURJA-HILDAN
Marjo Ratilainen Petra Morbin Milja Silvasti
Mehiäissuontie 5 Kortesrinne 4 Jaakkimankatu 7 H 84
90900 Kiiminki 02970 Espoo 20740 Turku
p. 045 6338133 p. 045 631 6601 p. 050 3051519
marjo.ratilainen@gmail.com petra.morbin@gmail.com hurjahildan@gmail.com



HUVITTAVAN ILOPILKUN JA-CAMI'S
Henna Puputti Sannamaija Pulkkinen Tuula Latinen
Annankuja 9 Flinkintie 15 Ilvolankatu 38 b
54120 Pulp 65280 Vaasa 74120 Iisalmi
p. 050 307 0083 p. 0400 924572 p. 050 512 5031
henna@turpiainen.com ilopilkun@gmail.com >tlaitinen65@gmail.com



KAMUNKORVEN KARVAHAALARIN KENKKU
Eija Viitanen Anni Leivo Riikka Partanen
Korpilahdentie 63 Huhtaantie 53 Kangasvuokonkatu 5
39340 Karhe 37310 Tottijärvi (Nokia) 55100 Imatra
p. 040 7393929 p. 040 748 0058 >p. 044 239 7407
eija.viitanen@kolumbus.fi karvahaalarin@hotmail.com riikkakaroliinap@gmail.com



KESÄYÖN KINAPAK KLAINON
Tuire Aikio Helena Kastari Tiina Pirisjoki
Lemminkäisentie 23 Nivannotko 5 Voionmaankatu 53
04230 Kerava 74700 Kiuruvesi 33300 Tampere
p. 040-5160965 p. 044 524 4801 p. 044 095 0367
kesayonkennel@gmail.com kinapak@pp.inet.fi tiina.pirisjoki@gmail.com



KUIVASALMEN LAMUN LOSSINRANNAN
Eeva Konttinen Eija Pöyhönen Johanna ja Ari Korteniemi
Kuivasalmentie 4 A Talventurvantie 11 Evakkotie 11
50100 Mikkeli 16390 Pakaa 95700 Pello
p. 050 550 5187 p. 050 556 0994 p. 040 543 5554
eeva.konttinen@estetica.fi eija.poyhonen@salpaus.fi ari.korteniemi@gmail.com



MAANMAINION MAHOTTOMAN MAITOMIEHEN
Saara Tracewski Anne Uotila Marika Krapu
Kahvimaantie 107B Mertapadontie 57 Jääkärinpolku 2
03100 Nummela (Siuntio) 14300 Renko 91310 Arkala (Oulu)
p. 040 419 4783 p. 040 567 7696 p. 045 111 8805
saara.tracewski@gmail.com mahottoman@suomi24.fi maitomiehenparsonit@gmail.com



MERRYWEATHER METROLLEN MIDDLE ROCK'S
Taina Helin Piia Tikkamäki Katriina Huumonen
Pihlajatie 2 A Tuomitie 53 A 2 Laajalahdentie 159
33470 Ylöjärvi 63700 Ähtäri 71160 Riistavesi
p. 040 841 4067 p. 040 538 7991 p. 040 4164 360
taina@taksi-helin.fi piia.tikkamaki@pp.inet.fi katriina.huumonen@uef.fi



MINDHUNTER MISELIN MYMINI'S
Saana Tuomi Jaana Kurvinen Heli Kangas
Hemmingintie 49 Aumakivenhaara 3 A Poikkitie 22
37530 Lempäälä 52110 Majavesi 85500 Nivala
p. 040 703 1115 p. 040 5110 196 p. 050 323 0950
mindhunterterriers@gmail.com jaana.valjakka@gmail.com heli.kangas@luukku.com



MYSTIC PARSONIAN PIKKUROOSAN
Kaisa Valta ja Sisko Pölönen Niina Karlsson Marja-Leena Määttä
Kivikkoahontie 30 Hiihtomäentie 24 A Piskamontie 10
82220 Niittylahti 00800 Helsinki 93600 Kuusamo
p. 050 5948 111 p. 045 633 0950 p.040 7383722
kaisa.valta@gmail.com niinak69@gmail.com pikkuroosan@gmail.com



PIRISTEEN PITMYWITS PRECIOUS PEARL
Heljä Kämäräinen Katja Nyman Kirsi Mäntynen
Kotiharjuntie 9 Kehrääjäntie 8 Suvantopolku 11
49490 Neuvoton 20660 Littoinen 47490 Mankala
p.040 545 2974 p. 050 4860198 p.040 846 0572
helja.kamarainen@netti.fi katja.nyman@outlook.com k.neuvonen@elisanet.fi



PUCELLE'S MINIATYR REPOKETUN REPOVAARAN
Hanna Backman Sanna Uhlbäck Minna Mustalahti
Brunkomin rantatie 58 Pohjajärventie 175 Kääpätie 5
10410 Åminnefors 75710 Karhunpää 90820 Kello
p .050 371 7037 p. 040 9351903 p. 050 3360395
pucellesminiatyr@gmail.com >s.uhlback@netti.fi repovaaran@gmail.com



REJOUIR'S RHOSGOBEL RING TAIL
Sari Toikkanen Jaana Lappalainen Kaarina Jokinen
Särkänsalmentie 178 Lohja >Mäenrinne 16
21100 Naantali p. 0505755673 01820 Klaukkala
p. 046 5446903 rhosgobels@gmail.com p. 050 401 8480
saritoikkanen@msn.com kaarinajokinen@kolumbus.fi



SCOTSTYLE'S SCREAM CRACKER'S SINKON
Sari Puusaari Elina ja Marko Tuliniemi Merja Pohjavirta
Kulomäentie 344 Pilkkipojanpolku 2 Melliläntie 22
01900 Nurmijärvi 21120 Raisio 32300 Mellilä
p. 040 512 4572
p. 0400 754 454 p. 050 541 7954
sari.puusaari0@gmail.com tuliniemi@screamcrackers.fi memmi@netti.fi



TAIRNGIRE TALLITONTUN TAMMENKOLON
Sanna Saunaluoma Anja Karlsson
Hanna Räty
Salotie 9 Hevospolku 39 Västerbackantie 11
04600 Mäntsälä 01860 Perttula 10120 Tähtelä/Inkoo
p. 050 366 6911 p. 0400 400788 p. 044 030 3663
ssaunaluoma@hotmail.com anja.karlsson@kolumbus.fi hannaraty@outlook.com



TOP POP'S TRILAND'S TUPLA-TÄPLÄN
Kaisa Suutari Irmeli ja Matti Saurio Tarja Kiri
Päivämäentie 28 Kivilammentie 26 Helsingintie 2599
19110 Vierumäki 02820 Espoo 31470 Somerniemi
p. 050 309 6969 p. 0400 010 485 p. 044 527 49 69
pelkonen@hotmail.com irmeli.saurio@gmail.com tarja.kiri@tupla-taplan.com



ULVOMÄEN VIININVARTIJAN VILLIKUJAN
Riitta Kylkilahti Sanna Maula Henna Peränen
Parsikatu 6 C 9 Pietiläntie 138 Peperintie 49
33580 Tampere 08800 Lohja 43220 Mahlu
p. 050 542 9521 p. 0503712342 p. 0400 762213
ulvomaen@gmail.com sanna.maula@ciderberg.fi hennaperanen@gmail.com



WATERCREEK'S WILD DANCER'S WILDFAY'S
Sanna Tiikkainen Hilkka Suanto Heli Korpinen
Riitalehdontie 16 Linturinteentie 30 Tähystäjänkaari 5
74200 Vieremä 88900 Kuhmo 53850 Lappeenranta
p. 040 3627 145 p. 050 3522 623 p. 040 1977728
sannatiikkainen@outlook.com hilkkah@gmail.com wildfay@gmail.com



WIND WIZARD'S WIZARDLING'S XTREMELY
Merja Tuomivaara Tiina Raatikainen Heidi Katajainen
Lämsänkyläntie 2 Lastenniityntie 42 Karkkulantie 251
93700 Kuusamo 36200 Kangasala 16300 Orimattila
p. 0408154634 p. 0504010004 p. 0400738950
merjatuomivaara@gmail.com velhoposti@gmail.com heidi.katajainen@gmail.com



Päivitetty 30.5.2017